Hakkımızda

Tüm Yapı

Özgün Tüm Yapı üretim modeli, ilk defa 1998 yılında finans piyasası çalışanları için Zekeriyaköy bölgesinde etkin maliyetle nezih bir yaşam alanı yaratabilme arzusu ile başlar. Proje gerek yapı kalitesi, gerekse yaşam alanına katmış olduğu niteliklerle bölgesinde bir ilk olarak, kurucularına daha geniş katılımla, daha büyük projeler üretme cesareti verir.

İlk proje, proje geliştirmede kalite – maliyet dengesinin ne şekilde sağlanacağı konusunda ekibin büyük tecrübe kazanmasını sağlar. Üretilen ikinci proje, bu kez daha ön talep aşamasında 800 kadar isteklinin katılmasıyla Tüm Yapı organizasyonunu yepyeni bir boyuta taşır. 2005 yılında belirlenen konsepte uygun arazi aranmasına başlanan projede 2007 yılında Hasdal Kışlası karşısındaki arazi satın alınarak projeye Finanskent adıyla start verilir ve başlangıçta planlanan süre ve maliyetlerde sapma olmaksızın 2011 yılında 900 konutluk yaşam alanı hayata geçer.

Finanskent projesi de bir kooperatif olarak yürütülmüş ve tamamlanmıştır. Artık kooperatif modelinin bir yandan üretim açısında daha esnek, diğer yandan katılımcılar açısından daha güvenceli bir modele geçilmesi aşaması gelmiştir. 2011 Temmuzunda bu defa Tüm Yapı adıyla kurulan şirket, önde gelen inşaat firmalarının içinde yer almak için yarıştığı Cendere Vadisi bölgesinde kendisine seçkin bir bölge alarak, yaşam alanı geliştirme işinde yeni bir ufka ulaşmıştır.

YÖNETİM KURULUMUZ

Cavit Savcı

CAVİT SAVCI

1972 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Erna Koll. Şti.’de meslek hayatına başlayan Cavit SAVCI, 1976 – 1977 yıllarında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev almış; daha sonra sırasıyla Gübre Fabrikaları T.A.Ş.’da Planlama ve Yatırımlar Müdürü (1978 – 1989), İgdaş San. ve Tic. A.Ş.’de Genel Müdür Danışmanı (1990 – 1991), İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda Yapı ve İşletme Müdürlüğü ve yine aynı kurumda Başkan Yardımcılığı ile Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulunmuş ve 2011 yılında bu görevinden emekliye ayrılmıştır. Özellikle İstanbul Menkul Kıymetler Borsasındaki görevleri sırasında Milli Eğitime katkı programları çerçevesinde tüm yurt sathına yayılmış dört yüzden fazla okulun inşa edilmesinde aktif rol almış olan Cavit SAVCI, 2011 yılında Tümyapı’yı kurmuş olup, halen yönetim kurulu başkanlığını sürdürmektedir.

Ruşen Mete Akyüz

RUŞEN METE AKYÜZ (CIA, CISA, CRISC, CRMA)

Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Marmara üniversitesi, Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde Sermaye Piyasası ve Borsa üzerine yüksek lisans yapmıştır. 1993 yılında Türkiye İş Bankası’nda uzman yardımcısı olarak meslek hayatına başlamış; 1995 yılından itibaren İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda sırasıyla müfettiş yardımcısı, müfettiş ve başmüfettiş olarak görev almıştır. 2006 – 2008 yılları arasında gıda ve madencilik sektörlerinde üretim ve ihracat yapan beş şirketten oluşan SMS Grubunun finans direktörlüğü görevini yürüttükten sonra, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın yeniden yapılanma projelerinde yer almak üzere tekrar bu kuruma dönmüş ve Risk Yönetim Müdürlüğünde müdür yardımcılığı görevini yürütmüştür. Ocak 2013 – Şubat 2014 tarihleri arasında Kapital Faktoring A.Ş.’de Risk Yönetimi ve Stratejik Planlamadan Sorumlu Genel müdür yardımcısı olarak görev yapmış olan ve denetim, risk yönetimi ve finans konularında çok sayıda mesleki belge sahibi olan Ruşen Mete Akyüz, halen ABD merkezli Business Integral Group firmasındaki yönetici (executive director) görevinin yanında çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Şenol Kaya

ŞENOL KAYA

1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde Ekonomi dalında yüksek lisans yapan Şenol KAYA 1991 yılında Yapı ve Kredi Bankasında meslek hayatına başlamış, 1992 – 2013 yılları arasında ise İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında Müfettiş/Baş Denetçi/Risk Yönetim Müdürü/Danışman pozisyonlarında görev yapmıştır. Profesyonel meslek hayati sırasında kurucuları arasında bulunduğu 2 konut yapı kooperatifinde aktif rol almış; 2013 yılından bu yana ise Tümyapı yönetiminde görev yapmaktadır.

Uygar Kahaoğlu

UYGAR KAHAOĞLU

İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuduğu yıllarda aile şirketinde ticaret hayatına atıldı. 2010 yılında Breyer State University’de İşletme yüksek lisansını tamamlayan Uygar Kahaoğlu; Uygar Grubunun; sırasıyla 1999-2003 Uygar Reklam, 2003-2004 Uygar Otomotiv, 2004-2016 yılından itibaren de gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren şirketlerinin yönetiminde görev almış olup; 2016 yılından itibaren Tümyapı yönetim kurulu üyeliğini sürdürmektedir.